Wellness

Ve wellnessové části našeho areálu se nacházejí oddělené samostatné šatny, WC a sprchy s celkovou kapacitou 40 osob. V celém prostoru je několik polohovacích lehátek, ratanová lehátka a 3 lehátka vyhřívaná.


Přečtěte si, prosím, naše saunařské desatero a nezapomeňte, že jde hlavně o příjemný zážitek a Vaše zdraví!

Finská sauna

Citelným zvýšením tělesné teploty dochází k lepšímu vypořádání organismu s potencionálními viry v těle, dochází k vylučování toxinů potem.


Pravidelné saunování podporuje celkové zlepšení fyzické kondice a psychickou odolnost organismu, způsobuje uvolňování unavených svalů, má blahodárný účinek na dýchací cesty


Následné ochlazení zvyšuje imunitu a přispívá k otužování.


Udržovaná teplota: 90 -100°C
Doporučená délka pobytu: 5 – 15 minut ve 3 cyklech


Po saunování je připravena regulovatelná sprcha, masážní zážitková sprcha nebo bazének s chladnou vodou. Pro další ochlazení je k dispozici také ledovač, ledové vědro nebo venkovní terasa. Na doplnění tekutin se nachází u Kneippova chodníku pítko.

Kneippův chodník

Příjemné prohřívání nohou v teplé vodě(40 °C) je zde střídáno ochlazením v ledové (12°C) vodě. Po dobu procedury jsou při chůzi Vaše chodidla jemně masírována malými oblázky.


Po několikátém opakování a osušení, se v nohách postupně šíří vlna tepla, která pokračuje do celého těla. Střídáním teplé a studené vody dosahuje Kneippova lázeň blahodárných účinků na prokrvení nohou a metabolismus.


Pomáhá nejen při poruchách krevního oběhu, ale i při bolestech hlavy a nachlazení.

Parní kabina s vůní eukalyptu

Pára blahodárně působí na cévy, krevní oběh i svalstvo. Zbavuje tělo napětí a křečí, zároveň Vám zajistí psychické uvolnění i odbourání nahromaděného stresu.


Díky napařování celého těla zjemní pleť i vyčistí póry a nebo také uvolňuje dýchací cesty, což je přínosné pro osoby trpící alergiemi a astmatem. Doporučujeme jí také v rámci regenerace a relaxace u sportovců.


Udržovaná teplota: 40-55 °C
Doporučená délka pobytu: 15 – 20 min. ve 3 cyklech

Whirlpool

Malá vířivá vana s kapacitou 7 osob se stále udržovanou teplotou 36°C, kde můžete čerpat pozitivní účinky hydroterapie, mezi které patří posílení krevního oběhu v důsledku rozšíření cév, uvolnění svalů a pozitivní vliv na psychiku.


Doporučujeme také po fyzické zátěži, protože masáž vodními tryskami odplavuje kyselinu mléčnou a nedochází k následné svalové ztuhlosti a křečím.

Jak se chovat v sauně?