Často kladené otázky
Restaurace
Můžeme uvnitř bazénu platit občerstvení i přes čip?
Ano, čipem lze na mokré zóně „platit“ (načte se patřičná položka a zaplatíte na recepci při odchodu).
Můžeme přijít i bez zaplacení vstupného na bazén do restaurace?
Ano, čipem lze na mokré zóně „platit“ (načte se patřičná položka a zaplatíte na recepci při odchodu).
Obsloužíte nás u stolu, nebo musíme k pultu?
V „suché“ restauraci Vás obsloužíme u stolu. Na „mokré“ zóně si však musíte jít objednat k baru.
Můžeme si vzít pizzu s sebou?
Pizzu lze samozřejmě vzít s sebou domů. Naší preferovanou službou je, že si můžete objednat pizzu před vaším odchodem do šaten, než se převléknete, pizza je pro vás připravena.
Můžeme u Vás uspořádat oslavu nebo objednat akci?
Oslava u nás uspořádat jde, po telefonické nebo osobní domluvě s provozním restaurace si domluvíte počet osob a požadované občerstvení.
Je možné v restauraci platit kartou?
Ano, v restauraci i na terase lze platit platební kartou.
Recepce
Můžu se jít podívat na bazén na své dítě, jak plave?
V oblečení do prostoru bazénů je vstup zakázán. Můžete se však jít podívat na své dítě do prvního patra na galerii.
Proč se musím před vstupem do bazénu sprchovat, i když jsem se sprchovala ráno doma?
Neboť v hygienické vyhlášce a tím i v provozním řádu se uvádí, že každý návštěvník je povinen se řádně umýt a osprchovat bez plavek. Důvodem je zabránit nežádoucím látkám dostat se do vody bazénů. Tím pádem není potřeba použít k jejich inaktivaci chemických látek.
Proč nemůžou děti do 1 roku do bazénu?
Děti do 1 roku nesmí do vody v žádném bazénu v ČR. Jedná se o vyhlášku č.238/2011 Sb. část čtvrtá, § 19, odstavec 3.
Co obsahuje wellness a jaká je jeho kapacita?
Wellness obsahuje finskou saunu, vířivku, páru, Knajpův chodník (chodník kde se střídá studená/teplá voda a na dně jsou masážní kameny) a vyhřívaná lehátka. Kapacita je 40 míst.
Co obsahuje druhá zóna- rekreační + plavecký bazén?
Druhá zóna obsahuje plavecký bazén 25m, bazén s atrakcemi, dětské bazénky, skluzavky, tobogán, vířivku a páru.
Plave i VZP?
VZP u nás hodinu zdarma nemá.
V kolik hodin musí poslední návštěvník opustit bazén?
15 minut před koncem provozní doby je ukončeno plavání. S koncem provozní doby ve 22:00 hodin musí návštěvník opustit areál.
Jak funguje plavání se ZPŠ a kdy na něj můžu přijít?
Plavání ZPŠ probíhá v úterý od 14:00 – 15:30 , v neděli od 7:30 – 9:00 hod. Každý zákazník musí na recepci ukázat kartičku pojištěnce ZPŠ. Na základě toho je mu vydán čip. Čas pro pojištěnce ZPŠ zahrnuje i dobu na převlečení.
Bazén a vířivka
Je moc horká voda ve sprchách!!
Vyhláška o stanovení hygienických požadavků č. 238/2011 Sb se změnami 97/2014 Sb, teplotu vody ve sprchách neurčuje. Jediná zmínka o teplotě vody ve sprchách je v evropská normě ČSN EN 806-2 pro navrhování vnitřních vodovodů, kde se uvádí:
Běžně je doporučená maximální teplota 43 °C. Ve sprchách, např. v mateřských školách a speciálních odděleních pečovatelských domovů, má být zajištěno, aby teplota nepřekročila hodnotu 38 °C.
Teplota v našich sprchách je nastavena na 36°C a skutečně se pohybuje v rozmezí 35 – 37°
Používáte ve Vašem bazénu k čištění vody chlor?
K desinfekci vody se v našem bazénu používá kapalný chlór v tlakových lahvích, který nemá pro lidský organismus škodlivý účinek. Pro zajištění maximálně kvalitní a nezávadné vody používáme ještě další dvě moderní, již bez chlorové technologie, a to ozonizaci a UV záření.
V bazénu byla zima a studená voda.
Tato situace může výjimečně nastat. Důvodem je povinnost vyčištění akumulační jímky, což v praxi znamená, že se vypustí cca 12 000 – 40 000 litrů vody. Po vyčištění se musí akumulační jímka dopustit vodou z vodovodního řádu (VAK – teplota dopouštěné vody je cca 12°C). Cirkulací následně dojde k naředění teplé vody v bazénu a tím poklesu teploty vody v celém okruhu. I přes to, že čištění probíhá převážně v noci po uzavření Městského bazénu, tak samotný ohřev na standardní teplotu, i když máme moderní technologie, bohužel několik hodin trvá. Pravidelné čištění akumulačních jímek je velice nutné pro zachování a udržení vysoké kvality bazénové vody.
Ve většině případů se může jednat o individuální pocit, např. u teploty vody: při přechodu z vířivky do bazénu s atrakcemi (rozdíl teplot cca 5°C), do plaveckého 25m (8°C). Stejně tak tomu je u teploty vzduchu po návštěvě parní komory (vlhkost 95%, teplota 45-50°C) a přechodu do prostoru bazénů (vlhkost cca 50%, teplota 30-31°C).
V bazénu byl cítit chlor, děti mají červené oči a kašlou. Dávkujete správně bazénovou chemii a chlor ve správném množství?
Dávkování chloru a ostatní chemie je pečlivě hlídáno moderní automatikou, sledováno a zaznamenáváno do příslušných formulářů. Vše probíhá v souladu s vyhláškou o stanovení hygienických požadavků č. 238 / 2011 Sb. se změnami 97 / 2014 Sb. a na její dodržování dohlíží KHS. Co se týká pálení očí, dráždění sliznic ani v tomto případě se nejedná o možné předávkování chlorem, jak si často návštěvníci mylně myslí. Jedná se o tzv. Trichloramin, což je plyn, který má typický „bazénový“ zápach a vzniká sloučením desinfekčních prostředků a dusíkatých látek ( tělní tekutiny jako např. moč, pot a jiné nečistoty které návštěvník do bazénu přináší, hlavně díky nedostatečnému sprchování ). Ten má pak iritující vliv na oči, nos a hrtan.